Palmares

Si ce dovada poate fi mai potrivita pentru a evalua profesionalismul unei scoli de dans, daca nu palmaresul acesteia? Intr-adevar, credem ca eforturile si munca depusa de profesori si elevi se concretizeaza in rezultatele obtinute la concursuri, spectacole si alte evenimente. In plus, ne mandrim cu elevi talentati, ambitiosi si foarte muncitori, determinati sa lupte pentru succesul lor



SKOPJE-MACEDONIA 2015 REZULTATE ODETTE SCHOOL-14 PREMII


  • LOCUL I- solo mini folklor-Raisa Gogu
  • LOCUL I- solo mini contemporan-Sofia Constantin
  • LOCUL I- solo children M balet-Alexandru Constantin
  • LOCUL I-solo childrenM contemporany-Alexandru Constantin
  • LOCUL I solo children contemporany-Catinca Golasiu
  • LOCUL I solo majorete-Ana Lazar
  • LOCUL I -duo childrn balet -Mara Constantinescu si Catinca Golasiu
  • LOCUL I -duo open-Catinca Golasiu si Mara Constantinescu
  • LOCUL II-solo mini balet-Sofia Constantin
  • LOCUL II-duo mini open-Raisa Gogu si Sofia Constantin
  • LOCUL III-solo mini balet-Raisa Gogu
  • LOCUL III -solo children balet-Mara Constantinescu
  • LOCUL III -solo children folklor-Mara Constantinescu
  • ODETTE SCHOOL-PREMIUL SPECIAL AL JURIULUI
  • LOCUL III-solo junior balet -Maria Lazar

CUPA CONTESINA 2015 SCOALA ODETTE


  • 15-LOCURI- I
  • 3 -LOCURI-II
  • 4-LOCURI-III

DANCE WORLD CUP 2015 ODETTE SCHOOL
MINI SOLO BALLET &CHARACTER DANCE-A


  • LOCUL I -BADEA BIANCA-ROMANIAN RAPSODY

MINI SOLO NATIONAL&FOLKLORE DANCE


  • LOCUL I-BADEA BIANCA-MADE IN ROMANIA

ODETTE-CUPA BELLA 2015 3-7ani Balet


  • Locul I Sofia Constantin
  • Locul II Ilinca Duica
  • Locul III Anastasia Mangu

Compozitie coregrafica


  • Locul I Adriana Grama

Dans contemporan


  • Locul I Sofia Constantin

Dans modern


  • Locul I Adriana Grama

Folclor


  • Locul I Ilinca Duica

JUNIOR I
Balet


  • Locul I Bianca Badea
  • Locul II Ana Mardare
  • Locul III Alina Cioian
  • Locul III' Alexandra Ionita si Ioana Filip

Majorete


  • Locul I Andra Paraschiv

Muzical


  • Locul I Dumitrescu Ana
  • Locul II Alexandru Constantin

Compozitie coregrafica


  • Locul I Casiana Burcea si Maria Delibas
  • Locul II Ana Dumitrescu
  • Locul III Lorena Iorga si Andra Paraschiv

Folclor international


  • Locul I Ioana Filip si Alexandra Ionita
  • Locul II Alina Cioian
  • Locul III Andrada Tolea

Folclor national


  • Locul I Bianca Badea

Dans modern


  • Locul II Andrada Tolea
  • Locul III Ema Toana Buruga
  • Locul III Lorena Iorga

Dans contemporan


  • Locul III Catana Maria
  • Locul III Andreea Gusa

Stelele Aurii 2015


  • Locul I -mini Calusarul -Gogu Raisa
  • Locul I- mini Aristocratic cat-Grama Adriana
  • Locul I-copii-Roumanian Rapsody-Badea Bianca
  • Locul I -Doina-Golasiu Catinca si.Constantinescu Mara
  • Locul I - Vivienne-Casiana Burcea si Maria Delibas
  • Locul I -Elements-Catana Maria
  • Locul I -Dans Oriental -Alina Cioian
  • Locul I -Ondine-Catinca Golasiu si Mara Constantinescu
  • Locul I -Vogue -Rianna Dirla
  • Locul I -Extravagance-Catinca Golasiu si Mara Constantinescu
  • Locul I-Introspective-Mara Constantinescu
  • Locul II--Ceardas-Grama Adriana
  • Locul II-Sweet valse-Raisa Machedon
  • Locul II-Style-AndreeaGusa
  • Locul II -Made in Romania-Bianca Badea
  • Locul II - Sistem - Alexandra Ionita & Ioana Filip
  • Locul II-Dans chinezesc-Alexandra Ionita & Ioana Filip
  • Locul II-The rain-Bianca Badea
  • Locul II-Cuba Cuba-Rianna Dirla
  • Locul II-The cats-Casiana Burcea si Maria Delibas
  • Locul II-Dans Oriental-Beatrice Iordache
  • Locul III-Kitry variation-Sofia Constantinescu
  • Locul III-Moglie-Raisa Gogu
  • Locul III-Ying amd Yang-Ana Mardare si Amdreea Gusa
  • Locul III-Shake it-Andrada Tolea
  • Locul III-Frozen-Andra Paraschiv
  • Locul III-You can be-Laura Udroiu si Sabina Stan
  • Locul III-Let's me-Beatrice Iordache

Lebada de Cristal 2015 Rezultatele concursului


  • Locul I -Romanian Rapsody + Trofeul Lebada de Cristal
  • Locul I -Extravagance+ Trufeul Lebada de Cristal+Premiul special pentru interpretare
  • Locul I -Vogue+ Trofeul Lebada de Cristal
  • Locul I-ET +Trofeul Lebada de Cristal
  • Locul I- Doina+Premiul special pentru costume si imagine
  • Locul I-Dans rusesc
  • Locul I-Blue Bird
  • Locul I-The rain
  • Locul I -2Mary Poppins
  • Locul I-Made in Romania
  • Locul I- Cuba Cuba
  • Locul I-Ondine
  • Locul II-Classical Kalinka
  • Locul II- Sistem
  • Locul II-The secret of desert
  • Locul III-Fragmentation

Mentiune-Ceardas
Popescu Daniela Carmen-Premiul special al juriului pentru creatie coregrafica Pentru piesa coregrafica-Sistem


A treia zi-Rezultatele concursuluiESDU Romania 2015 -ODETTE SCHOOL


  • Locul I- solo mini muzical- Cartea Junglei Ilinca Duica
  • Locul I -duo children muzical- Mary Poppins Ionita Alexandra si Filip Ioana
  • Locul I-duo children lirical-Sistem Ionita Alexandra si Filip Ioana
  • Locul I -duo open children-Extravagance Catinca Golasiu si Mara Constantinescu
  • Locul II-duo children balet-Coda Blue Bird Fanian Raschitor si Bianca Badea
  • Locul II-solo children national-Made in Romania Badea Bianca
  • Locul II-duo open children-The Cats Burcea Casiana si Maria Delibas
  • Locul II-duo children muzical-Lampa lui Aladin Maria Catana si Iorga Lorena
  • Locul III-solo lirical junior-The man who can't be moved-Fabian Raschitor

Aceste rezultate si premii deosebite reprezinta dovada ca Scoala de dans Odette este un loc unde pasiunea si talentul se impletesc armonios cu pregatirea intensa. Doar in acest mod elevii nostri reusesc sa obtina cele mai fruntase locuri la toate competitiile la care participa.

Le dorim succes tuturor elevilor care vor participa la viitoare competitii !